Targi książkowe dla młodzieży. Przybyło wielu gości

Grodzisk Maz.

Zakończył się Festbook Młodych w Grodzisku Mazowieckim, czyli Młodzieżowe Targi Książkowo-Papierowe. Wydarzenie obfitowało w spotkania z pisarzami i twórcami.

Od piątku do soboty w grodziskiej Mediatece trwały targi książkowo-papierowe dla młodzieży. Można nawet stwierdzić, że był to festiwal książki młodzieżowej. Samo wydarzenie nie było związane wyłącznie ze sprzedażą książek. Nie zabrakło spotkań z pisarzami, twórcami, wydawcami. Młodzież wzięła też udział w warsztatach.

Piątkowe spotkania rozpoczęły się od rozmowy z Marcinem Ryszardem Okoniewskim, vlogerem z Okoń w sieci. Tego dnia można było też spotkać Agnieszkę Tyszkę, Karolinę Sulej czy Mateusza Kubika. Od 18.00 do 20.00 trwały dwa warsztaty – psychologiczne na temat przemocy rówieśniczej oraz warsztaty dla bibliotekarzy.

Nie mniej obfita w atrakcje była sobota. Dzień ten rozpoczął się od oficjalnego otwarcie książkomatu, o którym już pisaliśmy na łamach WPR24.pl. To ciekawe urządzenie. Czegoś takiego nie ma jeszcze w żadnej bibliotece na Mazowszu. Zamawiacie książkę przez internet i odbieracie w wyznaczonym punkcie. W tym przypadku na dworcu PKP przy ul. 1 Maja 4. Więcej tutaj.

W sobotę można było porozmawiać z podróżnikiem Arturem Gorzelakiem, pisarzem Marcinem Szczygielskim, pisarką Pauliną Hendel czy twórcami Projekt Kłobook.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.