Tańsze rodzinne przejazdy „wukadką” w wakacje

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa zapowiedziała wprowadzenie tzw. przejazdów rodzinnych w okresie wakacji. Dorośli pasażerowie poruszający się z dziećmi mogą liczyć na ulgi. Sprawdźcie jakie.

– Z przejazdów tych może korzystać osoba dorosła, która nie posiada indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych odbywająca przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia – brzmi komunikat WKD.

Osoba dorosła może zakupić bilety jednorazowe („tam” lub „tam i z powrotem”) dla siebie oraz dziecka według taryfy ulgowej wynoszącej 50 proc. lub nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy według taryfy ulgowej 50 proc. dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową.

O czym warto pamiętać. W kasie biletowej sprzedawca dokonuje na biletach adnotacji „przejazd rodzinny” i potwierdza ją datownikiem. Natomiast podróżny, który kupił bilet na przejazd w punkcie uprawnionym do sprzedaży biletów WKD lub automacie biletowym WKD dokonuje samodzielnie wpisu „przejazd rodzinny” na bilecie. Pamiętajcie też o tym aby mieć przy sobie dokumenty potwierdzający wiek dziecka.

Z „przejazdów rodzinnych” skorzystacie od 22 czerwca do 2 września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.