Tak będzie wyglądał budynek pruszkowskiego dworca

Pruszków

Po wielu latach oczekiwań w końcu coś drgnęło w sprawie odnowienia budynku dworca PKP w Pruszkowie. Projekt rewitalizacji obiektu jest już gotowy. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

O przygotowaniach PKP do remontu budynku dworca poinforował pruszkowski urząd miasta. – Ten piękny, zabytkowy budynek zostanie w najbliższym czasie odremontowany. Jego wygląd i detale architektoniczne zyskają oryginalny blask międzywojennego polskiego neorenesansu. Zyska też nowe funkcje. Planuje się, że niedostępne dotąd pomieszczenia stacji zostaną wykorzystane do celów publicznych. Jednym z nich ma być czytelnia. Trwają rozmowy na ten temat – czytamy w komunikacie. I dalej: – Wyremontowany pod okiem wojewódzkiego konserwatora zabytków dworzec stanie się wizytówką miasta. Mieszkańcy Pruszkowa i goście przybywający do naszego miasta koleją będą mogli korzystać z obiektu w drugiej połowie przyszłego roku.

Więcej szczegółów zdradza nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Projekt rewitalizacji został nam przesłany do konsultacji. Mamy informację, że w tym roku ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe i będzie rozpoczęta przebudowa dworca. Ma się ona zakończyć równo z finiszem remontu linii kolejowej nr 447 – mówi.

Jak zostanie zagospodarowany odniowiony budynek? – Pierwsze piętro zajmie czytelnia i przestrzeń dla organizacji pozarządowych, coś w rodzaju pruszkowskiego hyde parku. Na parterze PKP wyznaczy pomieszczenia dworcowe i usługowo-handlowe – wyjaśnia wiceprezydent Kurzela.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.