Taijiquan opanuje Pruszków

Pruszków

Do Pruszkowa zjechało ponad 300 zawodników, którzy będą walczyć o medale mistrzostw świata taijiquan. Impreza odbędzie się w hali Znicz w dniach 17-20 października. Wstęp na zawody jest wolny.

Taijiquan jest znane na całym świecie i uprawiane przez miliony osób, ale w głównej mierze rekreacyjnie. Nadal niewiele osób w Polsce wie, że jest to jeden z najpopularniejszych systemów chińskich sztuk walki wushu. Pierwsze mistrzostwa świata taijiquan odbyły się dwa lata temu w Chengdu.

Przyznanie organizacji imprezy Polskiemu Związkowi Wushu to ogromne wyróżnienie dla naszego kraju. Przez lata federacja angażowała się w popularyzację dyscypliny, uczestniczyła w licznych zawodach i ten wysiłek został doceniony. Wyścig o organizację mistrzostw świata Polska wygrała z Indonezją, Włochami i Rosją. Warto wspomnieć, że nasi zawodnicy nie są tłem dla innych. Dwa lata temu brąz w Chengdu wywalczyła Ewa Solarz. Wśród startujących w Pruszkowie nie zabraknie zawodników, którzy na najważniejszych imprezach zajmowali czołowe lokaty.

Hala Znicz będzie otwarta dla wszystkich, którzy z bliska chcą poznać tajniki taijiquan. Już w najbliższą niedzielę, 16 października, o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw. W dniach 17-20 października zawodnicy powalczą o medale w kilkudziesięciu konkurencjach. Należy spodziewać się efektownych układów ruchowych, w których nie zabraknie uderzeń i bloków. Co ciekawe, taijiquan to dyscyplina otwarta dla różnych grup wiekowych. Nie brakuje młodych zawodników, ale są również doświadczeni –  po 40. roku życia.

Atrakcją turnieju ma być najlepszy na świecie zespół pokazowy Chińskiej Federacji Wushu, który będzie prezentował się na zakończenia każdego dnia rywalizacji.

Patronat medialny nad mistrzostwami świata taijiquan objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.