Szykuje się remont szkoły?

Sękocin

Blisko trzy lata temu przeprowadzono gruntowny remont szkoły podstawowej w Sękocinie. Gmina Raszyn planuje kolejne prace w placówce. Jakie?

Na początku 2014 roku sękocińska szkoła zyskała nowe skrzydło, dzięki czemu może pomieścić większą liczbę dzieci. W placówce pojawiły się m.in. szatnie, sala komputerowa, łazienki oraz trzy duże sale lekcyjne. Gdy uczniowie przenieśli się do nowego skrzydła szkoły, ruszył remont „starej” części. Szkoła w Sękocinie przeszła kompleksową modernizację, której koszt szacowano na blisko 4 mln zł.

Można podrapać się po głowie oraz zastanowić, dlaczego po upływie trzech lat gmina Raszyn planuje wykonanie projektu budowlanego przebudowy sękocińskiej placówki. Urząd uspokaja i zapewnia, że nie chodzi o kolejny duży remont. – Przebudowa polegać będzie jedynie na dostosowaniu wolnego pomieszczenia na potrzeby klasy fizyczno-chemicznej. Prace remontowo-budowlane ruszą już wkrótce, gdy tylko gotowy będzie projekt przebudowy – wyjaśnia Michał Kucharski, zastępca wójta Raszyna.

Gmina wybrała już firmę, która zajmie się przygotowaniem projekt. Koszt zadania to ponad 14 tys. zł.

Warto również wspomnieć o sprawie boiska Orlik przy szkole podstawowej w Sękocinie. Dotychczas za obiekt odpowiadał Gminny Ośrodek Sportu w Raszynie. Radni podjęli stosowną uchwałę, która zmieniła ten stan. – Boisko wielofunkcyjne Orlik przekazane zostało pod całkowite władanie Szkoły Podstawowej w Sękocinie – podaje Kucharski. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.