Szykują się problemy z wodą [AKTUALIZACJA]

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa muszą liczyć się z utrudnieniami w dostawie wody. 18 grudnia wodociągowcy zamierzają przeprowadzić kolejne prace na odcinku wodociągu od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Kościuszki.

Wodociągowcy planują wyłączenie zasilania zastępczego i skierowanie wody do zmodernizowanego odcinka magistrali między ul. Bohaterów Warszawy i ul. Kościuszki. – Remont najbardziej wyeksploatowanego odcinka magistrali wodociągowej w al. Wojska Polskiego w Pruszkowie jest kontynuowany. Prowadzone prace wpłyną na zwiększenie niezawodności działania sieci dystrybucyjnej. Naszym celem jest zapewnienie niezakłóconych dostaw wody do wszystkich domów – informuje Marzena Wojewódzka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Mieszkańcy Pruszkowa i Komorowa muszą liczyć się z problemami w dostawie wody, które rozpoczną się 18 grudnia o 21.00. Wodociągowcy zapowiadają, że szybko przeprowadzą konieczne prace. – W nocy z piątku na sobotę roboty będą prowadzone na odcinku wodociągu od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Kościuszki. W związku z tym od 18 grudnia (piątek) od godziny 21.00 do 19 grudnia (sobota) do godz. 09.00 nastąpi spadek ciśnienia wody na terenie Pruszkowa i części Komorowa – wyjaśnia Wojewódzka.

Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność i zadbać o zapasy wody. W wyższych kondygnacjach budynków na terenie osiedli: Prusa, Staszica, Ostoja, Parkowa i Śródmieście w Pruszkowie i części Komorowa krany mogą być „suche”.

Wodociągowcy planują również rozstawienie beczkowozów w następujących lokalizacjach:

– ul. Emancypantek przy ul. Lalki
– ul. Antka przy ul. Placówki
– ul. Powstańców 10
– ul. Bolesława Prusa 35
– ul. Sienkiewicza przy ul. Ołówkowej
– ul. Akacjowa 6
– al. Niepodległości przy ul. Drzymały
– ul. Andrzeja przy ul. Ewy
– Bolesława Prusa 1.

[AKTUALIZACJA – godz. 11.00]
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że próba szczelności nowego przewodu przebiegła pomyślnie. Regularne dostawy wody są przywracane. Według wodociagowców ciśnienie w sieci o godz. 9.30 powinno byc już wyrównane. Do naszej redakcji napływają jednak sygnały, że w niektórych miejscach wody wciąż nie ma.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.