Szykują się duże zmiany w brwinowskiej komunikacji

Brwinów

Wraz z początkiem 2017 roku w autobusowej komunikacji miejskiej w Brwinowie zostaną wprowadzone znaczne zmiany. – Zupełnie zmodyfikujemy układ połączeń komunikacyjnych na terenie gminy – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Dla wielu osób komunikacja miejska to bardzo ważne udogodnienie. Dzięki różnym środkom transportu możemy przemieszczać nie tylko znacznie szybciej niż pieszo, ale i dalej niż pozwolą nam na to mięśnie nóg. Jeszcze kilka lat temu na terenie gminy Brwinów znajdowały się takie miejscowości gdzie autobusy nie dojeżdżały lub kursowały tylko dwa razy na dzień. Dopiero w 2012 r. zorganizowano komunikację z prawdziwego zdarzenia. W przyszłym roku pojawią się kolejne zmiany.

Kilka dni temu Zenon Reszka, burmistrz gminy Błonie wraz z burmistrzem Brwinowa podpisali 3-letnie porozumienie dotyczące organizacji trzech linii autobusowych: Brwinów Runek-Rokitno-Błonie PKP, Brwinów Rynek-Milęcin-Błonie PKP oraz Brwinów Rynek-Rokitno-Brwinów Rynek. Za organizację tego przedsięwzięcia będzie odpowiadać Brwinów, a gmina Błonie sfinansuje linie na swoim terenie. – Za każdy kilometr przejechany przez autobus na terenie Błonia otrzymamy zwrot od sąsiedniej gminy według stawki, którą otrzymamy po przetargu – mówi Kosiński. – Podpisanie umowy z Błoniem zwieńczyło wszystkie dotychczasowe działania i jesteśmy gotowi już do tego aby wkrótce ogłosić przetarg dotyczący komunikacji – dodaje.

Ale na tym nie koniec. Pojawi się również szereg innych modyfikacji, które pozwolą na lepsze skomunikowanie Brwinowa z sąsiednimi gminami m.in. z Pruszkowem. – Pierwszy autobus, który pojedzie z Brwinowa przez Parzniew do stacji kolejowej w Pruszkowie i z powrotem, zaś drugi poprzez Koszajec, Mosznę, Domaniew dotrze również do stacji PKP w Pruszkowie tylko tyle, że od strony ul. Waryńskiego – tłumaczy Kosiński.

Również Otrębusy i Kanie zostaną lepiej skomunikowane z centrum Brwinowa. Pojawią się autobusy, które dojadą do „wukadki” oraz osiedla „Słoneczne” położonych w Kaniach. Zmiany będą wprowadzone również na linii Brwinów-Żółwin. Trasa będzie prowadziła z Brwinowa przez Podkowę Leśną, Żółwin do Owczarni, w taki sposób aby mieszkańcy gminy Brwinów mogli dojechać do nowo otwartego ośrodka zdrowia w Owczarni. – Dodatkowo uruchomione zostaną linie autobusowe, które obsługują tzw. kursy szkolne, czyli takie gdzie pojazdy jeżdżą od różnych placówek poprzez okoliczne wsie. U nas wygląda to w ten sposób, że mogą nimi jeździć nie tylko dzieci, ale i dorośli – podkreśla Kosiński.

Po tych wszystkich zmianach gmina Brwinów będzie miała 15 linii miejskiej komunikacji autobusowej. Postępowanie przetargowe w tej sprawie pojawi się najprawdopodobniej we wrześniu i wtedy też poznamy wszelkie szczegóły. Zmiany zostaną wprowadzone 1 stycznia 2017 roku, czyli od dnia funkcjonowania Brwinowskiej Karty Mieszkańca (o karcie pisaliśmy tutaj)

Jakie będą ceny biletów? Póki co nie udało nam się uzyskać informacji na ten temat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.