Szybszy internet zawita do Podkowy

Podkowa Leśna

Burmistrz Podkowy Leśnej oraz Orange podpisali porozumienie w sprawie budowy sieci światłowodowej. To duży krok w procesie ulepszenia infrastruktury cyfrowej w mieście.

XXI wiek to niewątpliwie doba internetu. Ciężko sobie wyobrazić nasze życie bez niego. W sieci sprawdzamy nie tylko najważniejsze informacje z kraju i ze świata, ale także robimy zakupy, sprawdzamy konta bankowe, szukamy rozrywki czy po prostu nawiązujemy nowe znajomości. Aktualnie posiadanie dostępu do internetu nie jest niczym nadzwyczajnym, ba najmłodsze pokolenia wychowują się na nowoczesnych technologiach.

Problemem mieszkańców Podkowy jest jednak prędkość łącza. W związku z tym czas oczekiwania na pobranie plików trwa dłużej, a także stwarza problem w grach online. Zbawienna wydaje się więc umowa podpisana przez burmistrza Artura Tusińskiego z jedną z największych firm telekomunikacyjnych – Orange. Porozumienie jest zielonym światłem dla budowy sieci światłowodowej, która jest obecnie najnowocześniejszą metodą zapewnienia szybkiego i stabilnego internetu. Wtedy prędkość połączenia będzie sięgać co najmniej 100mb/s. 

– Plan zakłada, że za 2-2,5 miesiąca zostanie wyłoniony wykonawca projektu i późniejszej budowy. Zakładamy, że uda się wykorzystać większość istniejącej kanalizacji teletechnicznej. W pierwszej kolejności zostaną podłączone jednostki oświatowe – do końca sierpnia 2018, następnie kulturalne,  instytucje i mieszkańcy. W tym celu będą zbierane deklaracje – tłumaczy burmistrz Podkowy Leśnej – Deklaracja o wyrażeniu zgody nie zobowiązuje do podpisania umowy z Orange na usługę dostępu do internetu – uspokaja.

Realizacja inwestycji planowo zakończyć się ma w 2020 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.