Szybki internet już za rok

Milanówek

Już w przyszłym roku mieszkańcy Milanówka będą mogli korzystać z szybkiego internetu. Wszystko dzięki inwestycji Orange Polska, która w mieście-ogrodzie chce stworzyć sieć światłowodową.

Świat przyśpiesza, internet również. I właśnie z tego względu Orange Polska w wielu miastach i gminach w Polsce buduje łącza światłowodowe. Jednym z miast, które będą mogły korzystać z szybkiego internetu jest Milanówek.

Z szacunków Orange wynika, że już w przyszłym roku z szybkiego łącza internetowego będzie mogło korzysta aż 2,1 tys gospodarstw domowych. Zarówno tych zamieszkujących budynki jednorodzinne, jak i tych mieszkających w budynkach wielorodzinnych. Trwa najważniejszy etap przygotowań do realizacji projektu, czyli zbieranie deklaracji. Im więcej osób zgłosi chęć korzystania z szybkiego łącza, tym sieć będzie większa. Warto dodać, że złożenie deklaracji jest niezobowiązujące dla mieszkańców. Co oznacza, że w trakcie realizacji projektu będzie można zrezygnować z podłączenia do sieci szybkiego internetu bez jakichkolwiek konsekwencji. Deklaracja jest dostępna tutaj. (http://www.milanowek.pl/pliki/2578/ankieta_orange_mwek.pdf) Jak ją dostarczyć? Zeskanowany dokument można przynieść do Urzędu Miasta lub punktu obsługi interesanta, zeskanowaną przesłać na adres cyfrowymilanówek@orange.pl, zarejestrować dzwoniąc pod numer 800 606 606 lub przekazać przedstawicielowi w trakcie wizyty domowej.

Jak wygląda harmonogram inwestycji. Projekt na sieć magistralną ma być gotowy do końca września. Następnie Orange zajmie się uzyskaniem zgód w budynkach wielorodzinnych (do końca listopada). Budowa magistrali ma ruszyć jeszcze w tym roku. Orange deklaracje będzie zbierać do 15 lutego 2017 r. Realizacja całej inwestycji zakończy się pod koniec przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.