Szukają projektanta nowego basenu w Pruszkowie

Pruszków

Kilka tygodni temu informowaliśmy o planach starostwa powiatowego w Pruszkowie, które chce zbudować basen na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego. Jest kolejny ważny krok w tej sprawie.

Pruszkowskie starostwo ogłosiło przetarg na projekt pływalni. Jakie są wstępne założenia? – Projektowany budynek posiada jedną kondygnację nadziemną i jedną podziemną. Kondygnację podziemną zajmują pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną budynku oraz podłączanymi mediami. Parter zajmuje jednokondygnacyjna hala basenowa, zaplecze hali z szatniami dla użytkowników i pracowników wraz z holem wejściowym oraz trybuny przewidziane dla 230 osób – czytamy w koncepcji.

W budynku znajdą się dwie szatnie mogące przyjąć ok. 160 osób, oraz szatnia dla osób niepełnosprawnych połączona z szatnia rodzinną dla ok. 10 osób. W środku hali powstaną dwa baseny. Mniejszy, do nauki pływania o wymiarach 16,6 i 5 metrów oraz głębokości 1,3 metra. Basen główny będzie miał 25 metrów długości, 21 szerokości. W najpłytszym punkcie 1,3 metra, w najgłębszym 2 metry.

To wszystko przyjęto w koncepcji, na podstawie której powstać ma szczegółowy projekt. Przetarg na wykonanie dokumentacji jest w toku. Na oferty pracowni pruszkowskie starostwo czeka jeszcze tylko chwilę, do 18 kwietnia. Jeśli postępowanie uda się pomyślnie rozstrzygnąć, wybrana firma będzie mieć 120 dni na wykonanie zadania. To oznacza, że gotowy projekt możemy poznać już za cztery miesiące.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.