Szkoła w Adamowiźnie gotowa przed czasem

Grodzisk Maz.

Zakończyła się rozbudowa szkoły podstawowej w Adamowiźnie. Zgodnie z zapowiedziami udało się to zrobić dwa miesiące przed terminem. W sobotę, 19 grudnia, oficjalnie otwarto placówkę.

To jedna z ważniejszych inwestycji oświatowych w grodziskiej gminie. Podstawówka od kilku lat pękała w szwach, a uczniów systematycznie przybywało. W starym budynku szkoły nie sposób było pomieścić wszystkich. Problem był na tyle duży, że placówka zmuszona była wynajmować pomieszczenia parafialne na zajęcia na najmłodszych dzieci.

Po zakończeniu rozbudowy obiekt nie tylko powiększył się, ale stał się też bardziej funkcjonalny. Staremu budynkowi przybyła nowa kondygnacja, pojawiło się dodatkowe, dwukondygnacyjne skrzydło. Na parterze ulokowano szatnie, a na piętrze znalazły się pomieszczenia administracyjne. W dobrych warunkach będzie mogła uczyć się dodatkowa setka uczniów. – Dobudowane zostało piętro z salą gimnastyczną, salami lekcyjnymi, toaletami o wysokim standardzie. Jest zaplecze szatniowe. Dobudowano nowe wejście, zamontowano windę dla osób niepełnosprawnych. Bardzo się z tego cieszymy, bo szkoła w Adamowiźnie jest miejscem, gdzie rodzice chętnie posyłają swoje dzieci – mówi Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.  

Jak dodaje, podstawówka to nie tylko rozbudowany i odnowiony obiekt. – Szkoła funkcjonuje świetnie, rozwija się dynamicznie, ma dobre wyniki, wzrasta liczba uczniów. Ponad 500 dzieci uczy się tam w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Kilkakrotnie osobiście zaglądałem na zajęcia, chciałem poczuć klimat i jest on świetny. Placówka ma jeden z najwyższych wskaźników uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności i niektórzy mogliby sądzić, że to obniża poziom, ale nie jest tak. Poziom stale wzrasta – mówi wiceburmistrz Krupski.

Inwestycja pochłonęła 1,9 mln zł. Według pierwotnego planu prace miały zakończyć się w styczniu 2016 r. Szkoła w styczniu zostanie jeszcze doposażona.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.