Symbolicznie otworzyli Przejazdową

Pruszków

Wyremontowanym odcinkiem ul. Przejazdowej w Pruszkowie kierowcy jeżdżą już od prawie tygodnia. Dziś odbyło się symboliczne otwarcie ostatniego fragmentu „małej obwodnicy” Pruszkowa.

Pruszków w ostatnich latach zyskał swoją „małą obwodnicę”. Droga prowadzi ulicami Żbikowską – Przejazdową – Solidarności – Przyszłości. Trasa ułatwia kierowcom poruszanie się pomiędzy autostradą A2 a drogą wojewódzką nr 719. Co najważniejsze „mała obwodnica” omija centrum miasta.

W ostatnich latach od podstaw wybudowano ul. Przyszłości, wyremontowano również inne drogi. Ostatnim ogniwem tego ważnego ciągu drogowego był fragment ul. Przejazdowej pomiędzy ulicami Promyka i Południową. Remont wspomnianego odcinka wystartował w maju br. i zakończył się w ubiegłym tygodniu. Dziś obyło się symboliczne otwarcie drogi, w którym uczestniczyli: wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, starosta pruszkowski Maksym Gołoś oraz prezydent Pruszkowa Jan Starzyński. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia tej inwestycji. To dla nas symboliczny dzień i wydarzenie, pokazujące jak wiele może przynieść współpraca i porozumienie pomiędzy różnymi szczeblami samorządu – powiedział nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

W ramach prac oprócz przebudowy nawierzchni drogi i budowy ronda wykonane zostały: ciąg pieszo-rowerowy, zatoki autobusowe, kilkanaście miejsc parkingowych, oświetlenie drogi. Przebudowano również sieć elektroenergetyczną oraz kanalizację telekomunikacyjną.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 3,8 mln zł, z czego 50 proc. stanowi dofinansowanie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.