Święto Niepodległości uczcimy wspólnie

Region

W środę, 11 listopada, w wielu miejscach regionu upamiętniona zostanie 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcy będą mogli wziąć udział w koncertach pieśni patriotycznych, składaniu wieńców na grobach żołnierzy, spotkaniach poświęconych historii.

Bogaty program obchodów przygotowano w Piastowie. Rozpoczną się one już we wtorek, 10 listopada od uroczystego apelu pamięci i złożenia kwiatów pod pomnikiem w parku miejskim przy ul. 11-go Listopada i ul. Dworcowej (godz. 16). O godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej 24 odbędzie się koncert „A to Polska właśnie”. W środę, 11 listopada w kościele przy al. Krakowskiej odprawiona zostanie specjalna msza, a o godz. 11.30 na koncert niepodległościowy w wykonaniu uczniów i chóru Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie ponownie zaprasza MOK. To nie koniec. Dzień później, w czwartek 12 listopada, mieszkańcy Piastowa będą mogli zobaczyć film „Pilecki”. Po seansie zaplanowano spotkanie z synem Witolda Pileckiego oraz twórcami filmu. Początek o godz. 19.30 w Miejskim Ośrodku Kultury.

W Grodzisku Mazowieckim wspólne uczczenie Święta Niepodległości organizują władze miasta i powiatu. W programie obchodów przemarsz Młodzieżowej Orkiestry Dętej ulicami Pułaskiego, Na Laski, Reymonta, Okrężną (godz. 9). O 10.45 minikoncert Orkiestry Dętej przed dworcem PKP. Pół godziny później przed pomnikiem Józefa Chełmońskiego zbiorą się poczty sztandarowe. O godz.12 msza w kościele św. Anny, a o 13 uroczystości pod pomnikiem Wolności. Uroczystości zakończą się seansem filmu „Pilecki” (godz. 14, Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9).

Główne obchody w Pruszkowie rozpoczną się o godz. 13 mszą w kościele św. Kazimierza. O godz. 14.30 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem T. Kościuszki przy ul. 3 Maja, a o godz. 17 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury rozpoczną się niepodległościowy Salon Poezji oraz koncert piosenek z kabaretu Starszych Panów. Na godz. 18.45 przy fontannie w Parku Kościuszki zaplanowano pokaz laserowo-muzyczny.

Uroczystości rocznicowe odbędą się też w Milanówku. Rozpoczną się w środę o godz. 12.30 od mszy w kościele św. Jadwigi Śląskiej. Godzinę później pod pomnikiem „Bohaterów” na pl. im. Stefana Starzyńskiego złożone zostaną kwiaty. O godz.14.15 w sali konferencyjnej urzędu miasta przy ul. Spacerowej 4 Grupa T-ART zaprezentuje Teatralną Etiudę Narodową. Wieczorem mieszkańcy będą mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Początek o godz. 18 w galerii „Malutka” przy ul. Piłsudskiego 30. 

Obchody planowane są również w Michałowicach – o godz. 12 msza święta, o 13 koncert patriotyczny, a po jego zakończeniu piknik patriotyczny. 

Na koncert w wykonaniu solistów teatrów operowych zaprasza Raszyn. Centrum Kultury otworzy podwoje w środę o godz. 19.

Na brwinowskim rynku na jeden dzień stanie miasteczko harcerskie. Początek o godz. 10 mszą w kościele św. Floriana. Ok. 14.45 przez centrum Brwinowa przejadą uczestnicy rajdu motocyklowego „Drogi do wolności 1795-1918”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.