Świetlica w Granicy na finiszu

Granica

Mieszkańcy Granicy z każdym miesiącem obserwowali postępy na budowie świetlicy osiedlowej. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 5 czerwca.

Budowa świetlicy w Granicy to jedna z ważniejszych inwestycji gminy Michałowice. Obiekt powstał u zbiegu ulic Pruszkowskiej i Czeremchy. Mieszkańcy zyskają zatem miejsce, gdzie będą mogli spotkać się i miło spędzić czas. W ofercie świetlicy nie powinno zabraknąć zajęć dla dzieci i dorosłych. 

Duże możliwości do organizowania imprez daje mająca ponad 120 mkw. wielofunkcyjna sala. Pozostałą część budynku tworzą toalety, kuchnia, szatnia oraz magazyn. Warto wspomnieć, że obiekt w całości został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz można spędzić czas na drewnianym tarasie. Są także ławki oraz stojaki na rowery.

Kluczową kwestią jest to, że świetlica została wybudowana w systemie pasywnym. Zastosowane rozwiązania pozwolą na minimalizowanie zużycia energii. W budynku zamontowano wentylację mechaniczną z rekuperacją i odzyskiem ciepła. Dzięki instalacji fotowoltaicznej pojawia się możliwość pozyskiwania część energii elektrycznej z energii słonecznej. O ciepło w budynku zadba pompa ciepła. 

Budynek świetlicy w Granicy otrzymał Certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

Koszt całej inwestycji to ponad 1,1 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.