Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Region

16 października jest obchodzony Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem, ustanowiony w 1947 roku przez Organizację do spraw Wyżywienia i Rolnictwa ONZ - FAO.

Według najnowszego raportu organizacji, opublikowanego we wrześniu, liczba głodujących na świecie spadła do 925 milionów, czyli o 10 procent w stosunku do roku ubiegłego. Jednak poziom niedożywienia jest ciągle zbyt wysoki. Ekspertów niepokoją wysokie ceny żywności i straty wynikające z niedożywienia.

Z raportu FAO wynika, że na świecie co 6 sekund z powodu niedożywienia umiera dziecko. Dwie trzecie osób niedożywionych mieszka w siedmiu krajach: Bangladeszu, Chinach, Demokratycznej Republice Konga, Etiopii, Indiach, Indonezji i w Pakistanie. Najgorsza sytuacja panuje w Azji, gdzie z powodu głodu cierpi 578 milionów ludzi. W Afryce subsaharyjskiej głoduje 239 milionów osób.

16 października w całym kraju odbywają się happeningi, konkursy, zbiórki żywności w marketach oraz kwesty uliczne na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących lub dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach. Celem podejmowanych inicjatyw jest również edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.