Stworzą ogród dla wszystkich

Milanówek

Fundacja 4YOUth z Milanówka zaangażowała się w projekt, którego celem jest projektowanie i tworzenie ogrodów społecznych. W inicjatywie wezmą udział również mieszkańcy Sant Feliu de Pallerols w Hiszpanii oraz Cefalú we Włoszech.

Międzynarodowy projekt TRY: TRansition Youth – sustainable development and local entrepreneurship będzie realizowany przez Fundację 4YOUth, która podejmie się zadania we współpracy z katalońską spółdzielnią MasFranch oraz kooperatywą Palma Nana z Sycylii od 1 lutego do 31 października 2016 r. – Celem naszego działania jest stworzenie społecznego ogrodu miejskiego w Milanówku. Chcemy tego dokonać wspólnie, dzieląc się swoimi pomysłami i angażując się w pełni w pracę. Są miasta, w których powstają takie ogrody. Przykładem może tu być pracownia ogrodnicza znajdująca się przy Służewieckim Domu Kultury w Warszawie – wyjaśnia Maciej Klimowicz z Fundacji 4YOUth. 

Głównym założeniem projektu jest zaangażowanie młodych ludzi w działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz nauka przedsiębiorczości oparta na zasadach zrównoważonego rozwoju. Ciekawym elementem przedsięwzięcia jest możliwość współpracy międzynarodowej. – Organizujemy dwa wyjazdy. Pojedziemy do Hiszpanii i Włoch, gdzie wspólnie z  Sant Feliu de Pallerols i  Cefalú będziemy organizować spotkania, na których przedstawimy efekty naszych działań – mówi Klimowicz.

Nie obędzie się bez wizyty współpracowników z Hiszpanii i Włoch w Milanówku. Podczas tygodniowych wyjazdów uczestnicy uzyskają niezbędną wiedzę na temat odpowiedzialnego biznesu, partycypacji publicznej, ekologii, zrównoważonego rozwoju, zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia.

Fundamentem społecznych ogrodów miejskich jest zaprojektowanie przez mieszkańców przestrzeń w ekologiczny sposób tak, aby służyła ich potrzebom.

Obecnie Fundacja 4YOUth szuka chętnych, którzy chcieliby podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił w projekcie w charakterze uczestnika bądź wolontariusza. Osoby w wieku 18-30 lat z Milanówka i okolic mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 17 stycznia. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.