Studzienna wciąż w rozbiórce

Pruszków

Mimo zapowiedzi prezesa TBS Zieleń Miejska Zbigniewa Piotrzkowskiego budynków przy ul. Studziennej nie udało się rozebrać. Prace nadal trwają.

Bloki z numerami 8, 10 i 12 przy ul. Studziennej w Pruszkowie od lat szpeciły okolice. Ich zarządca TBS Zieleń Miejska w Pruszkowie w ostatnich latach prowadził tu jedynie drobne remonty. Od dawna wiadomo było, że bloki te zostaną rozebrane.

Po wybudowaniu przez TBS dwóch nowych domów komunalnych również przy ul. Studziennej część lokatorów ze starych budynków została tam przeniesiona. Innym zaproponowano mieszkania w innych częściach miasta. Po rozlokowaniu lokatorów można było ruszyć z pracami rozbiórkowymi.

Rozbiórka budynków komunalnych przy ul. Studziennej ruszyła w grudniu ubiegłego roku. Do dziś całości rozebrano już budynek z numerem 8. Teren został również uporządkowany i ogrodzony. Obecnie trwają prace związane wyburzeniem bloku z numerem 10. Tu znajdziemy już tylko gruz. Trwają prace porządkowe. W kolejce jest jeszcze blok z numerem 12 oraz budynek tzw. pralni. Prace powinny dobiec końca w lutym. Następnie wystartują roboty związane z budową nowych bloków. Zgodnie z założeniami ma tam powstać pięć budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się ponad 100 mieszkań.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.