Strażacy zapewnili kobiecie agregat, by mogła oddychać

Grodzisk Maz.

Gdy w domu 80-letniej mieszkanki Grodziska Mazowieckiego zabrakło prądu do akcji wkroczyli strażacy, którzy przywieźli agregat. Powód był ważny, bo kobieta oddycha dzięki specjalistycznemu urządzeniu.

Z pewnością tego typu zdarzenia nie są codziennością strażaków. W miniony weekend na ul. Toruńskiej zabrakło energii elektrycznej, co było następstwem wichury. W jednym z domów przebywała 80-letnia kobieta, która może oddychać dzięki specjalistycznej aparaturze podłączonej do prądu.

– W domu przy ul. Toruńskiej przebywała schorowana kobieta, która była podłączona do urządzenia wspomagającego oddech. Nie jest to typowy respirator, ale podobna aparatura. W momencie gdy zabrakło prądu, to urządzenie nie mogło działać. Dlatego o pomoc poprosiła nas córka tej kobiety. Przyjechaliśmy na miejsce i podłączyliśmy agregat – mówi st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, zastępca komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Agregat pracował około dwóch godzin, do momentu powrotu napięcia – dodaje.

Mimo, że tego typu interwencje to rzadkość, strażacy zawsze są gotowi do niesienia pomocy. Jak twierdzą takie zgłoszenia zdarzają się około 2-3 razy w roku.

Podsumowując cały weekend strażacy interweniowali 17 razy w związku z silnymi wiatrami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.