Strażackie eliminacje do mistrzostw

Region

Dziś w Pruszkowie rozegrały się eliminacje strefowe do Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym, na których pojawili się strażacy z kilku jednostek państwowych. Kto zwyciężył?

Zawód strażaka wymaga stałego utrzymywania odpowiedniej sprawności fizycznej. To oni ratując życie innym, nierzadko wystawiają swoje organizmy na próbę. Akcje ratowniczo-gaśnicze wymagają siły, wydolności i sprytu. Aby zweryfikować wspomnianą sprawność co pewien czas w strażackich strukturach organizowane są różne zawody. Tym razem na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie odbyły się eliminacje strefowe do Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym.

Jakie drużyny wzięły udział w zmaganiach? – Pojawiło się sześć drużyn z naszej strefy, czyli komendy z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy Zachód, Wołomina, Piaseczna i Warszawy. Najlepsza drużyna będzie reprezentować nasz strażacki region w finale wojewódzkim – mówi st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. – Zmagania rozegraliśmy również w klasyfikacji indywidualnej – dodaje.

Eliminacje składały się z trzech konkurencji. – Najpierw strażacy wspinali się przy użyciu drabiny na piętro, później musieli pokonać stumetrowy pożarniczy tor przeszkód, a na końcu odbyły się pożarnicze ćwiczenia bojowe, czyli z użyciem sprzętu np. węży czy pomp pożarniczych – zaznacza Kroć.

Okazało się, że w klasyfikacji drużynowej wszystkie zadania najlepiej wykonali strażacy z… Pruszkowa. Gratulujemy! Drugą lokatę uzyskała jednostka z Warszawy, a trzecią z Grodziska Mazowieckiego. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strażakiem okazał się Albert Krupa z komendy w Pruszkowie, zaś drugim – Mateusz Bańkowski z Warszawy i trzecim – Piotr Garczyński, Pruszków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.