Straż miejska kupi sprzęt dla Policji

Region

Milanowska straż miejska ma zakupić nowoczesny ręczny laserowy miernik prędkości. Sprzęt ma zostać przekazany policji.

O zakup miernika do milanowskiego Urzędu Miasta wnioskowała zarówno policja jak i straż miejska. – Już od ponad roku staraliśmy się o taki sprzęt. Początkowo miał to być typowy stacjonarny fotoradar. – informuje Andrzej Wacławek, komendant straży miejskiej z Milanówka.- Ze względu na wysokie koszty takiej inwestycji Rada Miasta zrezygnowała z zakupu fotoradaru. Wspólnie z Jackiem Kotem, komendantem milanowskiej policji stwierdziliśmy, że w mieście dużo bardziej pożyteczny będzie właśnie ręczny laserowy miernik prędkości – dodaje.

Urząd miasta zgodził się na propozycje obu komendantów. W budżecie miasta została zabezpieczona odpowiednia kwota na ten cel. – Pierwotnie to właśnie urząd miasta miał finansować zakup urządzenia. Niestety decyzje tą zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa – zaznacza komendant Wacławek. – Ostatecznie środki zabezpieczone na ten cel zostały przekazane straży miejskiej. Dlatego też to my mamy dokonać zakupu i przekazać urządzenie do komisariatu policji – podkreśla Wacławek.

– Urządzenie musi zostać przekazane do policji, ponieważ strażnicy miejscy nie posiadają stosownych uprawnień umożliwiających im korzystanie z miernika – zaznacza komendant straży miejskiej. – W ramach wspólnych służb to policjanci będą odpowiedzialni za obsługę urządzeń, my jako straż miejska będziemy mogli wykonywać dalsze czynności – informuje.

Zakup ręcznego laserowego miernika prędkości wraz z kosztami związanymi z przygotowaniem urządzenia do eksploatacji to koszt blisko 23 tys. złotych. Już na początku października miernik powinien trafić do policji w Milanówku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.