Straż miejska uczyła kobiety samoobrony

Milanówek

Mieszkanki Milanówka miały okazję wziąć udział w pilotażowym programie straży miejskiej „Nie bądź bezbronna – obroń się sama”. Przez kilka tygodni pilnie ćwiczyły pod okiem instruktora, a na koniec otrzymały dyplomy. Teraz żadne niebezpieczeństwo im nie straszne.

Straż miejska wyszła naprzeciw potrzebom milanowskich mam, które otwarcie przyznawały, że chętnie wzięłyby udział w zajęciach samoobrony.  W kwietniu w Lokalnym Centrum Kompetencji odbyło się spotkanie organizacyjne, a 10 maja grupa spotkała się na treningu. – Panie na bezpłatnych zajęciach spotykały się dwa razy w tygodniu, uczyły się na nich jak reagować w sytuacjach zagrożenia i nie dać się skrzywdzić napastnikowi. Treningi obejmowały naukę podstawowych technik, ruchów, pchnięć, uderzeń –  podaje Izabela Koźbiał, zastępca komendanta straży miejskiej w Milanówku.

Głównym celem zajęć było wypracowanie wśród uczestniczek właściwych reakcji w przypadku zagrożenia. Na pewno kurs był dla nich cennym doświadczeniem. Dzięki zajęciom zyskały niezbędne umiejętności do radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia oraz pewność siebie. – Kurs wzbudził zainteresowanie wśród mieszkanek Milanówka, które podkreślają, że chętnie wezmą udział w kolejnej edycji. Wiele uczestniczek z racji obowiązków zawodowych bądź spraw osobistych nie mogła uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Dyplomy za ukończenie kursu otrzymało siedem kobiet – wyjaśnia Koźbiał.

Pamiątką po zajęciach samoobrony dla ambitnych kursantek pozostanie dyplom oraz brelok w kształcie rękawicy. W związku z zainteresowaniem ze strony pań straż miejska planuje zorganizować kolejną edycję zajęć. Prawdopodobnie odbędzie się ona jesienią.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.