Straż miejska na tropie marihuany

Grodzisk Maz.

Podczas kontroli pustostanu w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2017” strażnicy miejscy z Grodziska odnaleźli doniczkę z krzakiem konopi indyjskiej, która stała na stoliku wewnątrz pomieszczenia. Obok, tuż przy ścianie znajdowała się półka wypełniona pustymi butelkami po piwie. Wakacje w pełni!

Okres wakacyjny to czas kiedy dzieci i młodzież odpoczywają od szkoły. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze straży miejskiej kontrolują miejsca gdzie mogą zbierać się najmłodsi. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2017” strażnicy patrolują parki, osiedla, pustostany.

Podczas sprawdzania dawnego złomowiska u styku ulic Żydowskiej, Towarowej i Traugutta odkryli nietypowe znalezisko. W pomieszczeniu znajdował się stolik, a na nim doniczka z mierzącym ok. 60 cm krzakiem konopi indyjskiej. Znalezisko zabezpieczono, a na miejsce wezwano policję. Ponadto w pomieszczeniu znajdowało się wiele pustych butelek. Nie trudno się domyśleć, że musiała się tam odbyć niejedna impreza.

W Polsce marihuana to nadal nielegalna substancja. – Na podstawie art. 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii karalne jest uprawa i zbiór konopi indyjskich. Karalne jest także ich wytwarzanie. Za uprawę i zbiór konopi indyjskich jak i wytwarzanie grozi kara 3 lat więzienia – przypominają strażnicy. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.