Stawy z dofinansowaniem

Grodzisk Maz.

Ponad 600 tys. zł uzyskał Grodzisk Mazowiecki w ramach dofinansowania na przebudowę Stawów Walczewskiego. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł.

Przebudowa Stawów Walczewskiego trwa. Pierwsze prace ruszyły w grudniu ubiegłego roku, jednak poprzedzone zostały długą drogą formalną. Mieszkańcy Grodziska czekają na efekt końcowy. Ostatnio pojawiły się doniesienia o tym, że pojawi się tam m.in. plaża. Więcej o tym przeczytasz tu

W czasie trwania przebudowy gmina walczy o środki zewnętrzne, które pomogą zrealizować inwestycję. Udało się pozyskać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości niespełna 610 tys. zł.

Zgodnie z założeniami przebudowa Stawów Walczewskiego obejmuje pogłębienie zbiornika dolnego, budowę zbiornika górnego czy też przebudowę kładki między zbiornikami. – Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w rejonie zlewni rzeki Rokicianki oraz warunków hydrogeologicznych. Przebudowa zbiorników wodnych przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności tego miejsca poprzez wzbogacenie miejscowego krajobrazu, walorów przyrodniczych, rozwoju rekreacji oraz sportu – wyjaśnia Jacek Jadowski z Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Zakończenie inwestycji przewidziano na 30 kwietnia 2017 roku. Całkowity koszt jej realizacji wyniesie ponad 1,8 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.