Statuetki Urbs Nova rozdane

Pruszków

Statuetki Urbs Nowa są przyznawane przez pruszkowskich włodarzy osobom i instytucjom, które mają duży wkład w rozwój miasta. W tym roku statuetki trafiły do czterech laureatów. Rozdano również dodatkowe wyróżnienia.

Kto i za co otrzymał statuetki? Urbs Nova w kategorii Rozwój Gospodarczy trafiła do firmy Święcicki za wieloletni udział w rozwoju gospodarczym Pruszkowa – oświecenie i oświetlanie miasta, za działalność charakteryzującą się wysokimi standardami etycznymi, za konsekwentne uznawanie Pruszkowa za ważne miejsce działalności firmy oraz za promowanie miasta połączone z promocją firmy. 

Statuetką za Działalność Społeczna został uhonorowany Adm Majewski, który aktywnie uczestniczy w życiu społeczny miasta i charytatywnie wspiera potrzebujących. 

W kategorii Edukacja i Sport Urbs Novę zdobył Karate Klub Pruszków z prezesem Jerzym Szcząchorem na czele. Statuetkę przyznano klubowi za pracę z młodzieżą owocującą sukcesami międzynarodowymi, za działalność na rzecz rozwoju sportu w Pruszkowie oraz za promocję Pruszkowa poprzez sport.

W tej samej kategorii statuetkę zdobył Uczniowski Klub Sportowy Kapry-Armexim Pruszków prowadzony przez Łukasza Borkowskiego. Wyróżnienie przyznano za promocję Pruszkowa poprzez sport oraz upowszechnianie i promowanie zdrowej dyscypliny sportu – pływania wśród pruszkowskich dzieci.

Nagrodę Prezydenta Pruszkowa w postaci kolekcjonerskiego egzemplarza statuetki Urbs Nova wydanego z okazji 100-lecia miasta otrzymali również Katarzyna Wacławek z firmy Strabag Sp. Z o.o., Zbigniew Ostrowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Mariusz Kozera zastępca dyrektora ds. inwestycji MZDW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.