Startuje głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego!

Pruszków

Od soboty, 27 maja, będzie można głosować na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. A jest w czym wybierać.

Po wielu miesiącach przygotowań i weryfikacji pomysłów, rusza głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Wśród nich znalazły się m.in. owiększenie placu zabaw na Gąsinie, ustawienie nowych wiat przystankowych i na rowery, budowa wielofunkcyjnego boiska, siłownia plenerowa w Parku Mazowsze, budowa chodnika w ul. Partyzantów, świetlica osiedlowa, bezpieczne przejścia dla pieszych w Tworkach, rewitalizacja Pałacyku na Ostoi, WC dla psów w Parku Potulickich czy mural Tomasz Zana. Z pełną listą można zapoznać się na facebookowej stronie pruszkowskiego budżetu obywatelskiego i witrynie pruszkow.pl.

Swój głos można oddać już od soboty, 27 maja na stoisku Pruszkowskiego Budżetu Obywatelskiego na Dniach Pruszkowa. Ale to oczywiście niejedyna szansa na wsparcie danego pomysłu. Głosowanie potrwa do 25 czerwca, a można wziąć w nim udział zarówno zgłaszając się do pruszkowskich szkół podstawowych, gimnazjum nr 4, wszystkich filii bibliotecznych na terenie miasta, na pływalni Kapry oraz w Urzędzie Miasta przy ul. Kraszewskiego. Dla tych, którzy lubią załatwiać sprawy bez wychodzenia z domu, jest także możliwość oddania głosu przez internet. Przedstawiciele zespołu BO będą obecni również na wszystkich tegorocznych miejskich imprezach.

 Przypominamy, że w tegorocznej edycji do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, czyli o 250 tys zł więcej niż w poprzednim roku. Podział środków na poszczególne obszary miasta wygląda następująco: obszar I (Gąsin) 140 tys zł; obszar II (Bąki i Żbików) 218 tys zł, obszar III (Tworki i Malichy) 130 tys zł, obszar IV (Ostoja) 141 tys zł, obszar V (centrum) 137 tys zł, obszar VI (Wyględówek) 141 tys zł, obszar VII (os. Prusa) 180 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.