Stacja benzynowa rośnie koło przedszkola

Pruszków

Kto wydał na to zgodę? Czy można to jeszcze zatrzymać? Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 8 są oburzeni faktem, że w sąsiedztwie placówki powstaje stacja benzynowa.

Od kilku tygodni przy ul. Poznańskiej w Pruszkowie trwa budowa. Przy ruchliwej drodze wylotowej z miasta powstaje stacja benzynowa. Kierowców ta inwestycja nie dziwi. Jednak spora grupa mieszkańców nie jest zadowolona. Powód? Stacja powstaje w pobliżu miejskiego przedszkola i ich domów. – Witam a może jest ktoś kto mógłby opisać albo zaalarmować o budowie stacji benzynowej Lotos w Pruszkowie? Ma ona graniczyć z Przedszkolem nr 8 przecież to skandal. Jestem mamą 5-letniej córki, która jeszcze przez 2 lata będzie uczęszczać do tego przedszkola. Nie wiem dlaczego zostało wydane pozwolenie na jej budowę. Na pewno innym rodzicom też się to nie podoba – napisała do nas na Facebooku czytelniczka Dominika. Do naszej redakcji napłynęło kilkanaście podobnych zgłoszeń i zapytań.

Jak to się stało, że wydano pozwolenie na budowę stacji paliw w tym miejscu? Wszystko wynika z zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tej części miasta. Działka, na której budowana jest stacja jest przeznaczona po usługi. Zatem pozyskanie pozwolenia na budowę dla inwestora nie było problemem.

Rodzice dzieci interweniowali w tej sprawie również u władz miasta. Budowy zatrzymać się nie da, ale pruszkowscy włodarze podkreślają że zrobią wszystko, by maluchy nie odczuwały sąsiedztwa stacji. – Zgodnie z Planem Zagospodarowania pomiędzy stacja benzynową a przedszkolem pojawi się ulica, to będzie ul. Mostowa w nowym przebiegu. Inwestor zaproponował budowę betonowego ogrodzenia, które my obsadzimy roślinami pnącymi. W ten sposób stworzymy zieloną barierę – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Jesteśmy już po rozmowach z dyrekcją placówki oraz radą rodziców. Będziemy z nimi konsultować te rozwiązania – dodaje.

Rodzice nie tylko boją się samej stacji, ale i ruchu samochodów, który ich zdaniem znacznie się zwiększy. – Pojawienie się stacji benzynowej nie wpłynie na nagły wzrost ruchu samochodów. Obok jest droga wylotowa z miasta prowadząca do autostrady. Już dziś ruch jest duży i raczej się nie zwiększy – zaznacza Landowski. – Będziemy mieli nowy przebieg ul. Mostowej. Pojawi się zatem nowe skrzyżowanie na z ul. Poznańską. Oczywiście z sygnalizacją świetlną. Docelowo do tej nowej krzyżówki będzie dochodzić jeszcze jedna droga – ul. Nowoinżynierska, która wyprowadzi ruch z Gąsina w kierunku autostrady – dodaje.

Jest szansa, że i na nowym przebiegu ul. Mostowej pojawi się dodatkowe przejście dla pieszych. – Będziemy musieli pomyśleć nad pewnymi rozwiązaniami. Wątpię jednak by korzystali z nich rodzice przedszkolaków. Zwłaszcza, że wejście jest od ul. 3 Maja – podkreśla wiceprezydent Pruszkowa.

To jednak nie wszystko. Przedszkole znajduje się na dużej zielonej działce, która również zostanie zagospodarowana. Co ciekawe władze miasta rozważają możliwość rozbudowy placówki. – To jedno z rozwiązań branych pod uwagę w celu zwiększenia liczby miejsc w przedszkolach – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.