Środki są, czas na modernizację

Komorów

Gmina Michałowice w ubiegłym roku ogłosiła przetarg na modernizację stacji uzdatniania w wody w Komorowie, jednak inwestycji nie udało się zrealizować. Na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe. Tym razem ma być inaczej.

Chciałoby się powiedzieć, „co się odwlecze, to nie uciecze”. Gmina Michałowice ogłosił przetarg na wykonawcę modernizacji SUW w Komorowie. W planach jest przebudowie instalacji technologicznych, sanitarnych i elektrycznych tylko w budynku technologicznym i osadniku. Warto nadmienić, że niektóre z urządzeń mają już swoje lata i wymagają wymiany. Konieczny jest również remont hali technologicznej, gdzie w zakres prac wejdzie m.in. wymiana drzwi, okien i parapetów, wykonanie ścianki działowej i zadaszenie chlorowni orz odnowienie tynków wewnętrznych. – Przeprowadzimy prace remontowe w hali technologicznej. Konieczna jest przebudowa niektórych instalacji i wymiana urządzeń, które mają już kilkanaście lat – wyjaśnia Józef Kawiorski, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów gminy Michałowice.

Michałowicki urząd chciał zająć się sprawą w ubiegłym roku. Pierwszy krok w postaci ogłoszenia postępowania przetargowego wykonano, ale później pojawiły się kłopoty. Realizację zadania trzeba było odłożyć. – Nie udało się zabezpieczyć odpowiedniej ilości środków. Teraz pieniądze są i modernizacja zostanie przeprowadzona – zapewnia Kawiorski.

Dla mieszkańców najważniejszą sprawą są ewentualne utrudnienia w dostawie wody. Czy w czasie prac będzie trzeba się liczyć z problemami? – Mogą pojawić się minimalne utrudnienia w dostawie wody. Będziemy starali się je ograniczyć, aby były jak najmniej uciążliwe – wyjaśnia przedstawiciel michałowickiego urzędu.

Potencjalni wykonawcy oferty mogą składać do 12 września. Termin realizacji zadania został określony na 31 maja 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.