Spotkanie wielkanocne dla samotnych

Grodzisk Maz.

Świąteczne życzenia, wspólny posiłek oraz możliwość rozmowy z drugim człowiekiem. Tak właśnie ma wyglądać spotkanie wielkanocne w Grodzisku Mazowieckim, które odbędzie się w sobotę 26 marca.

W święta nikt nie może być sam. To czas wyjątkowy, w którym spotkamy się z bliskimi i dzielimy radością z bycia razem. Jednak są wśród nas osoby, które skazane są na przeżywanie świąt w samotności. W wielu przypadkach samorządy starają się pamiętać o samotnych.

Tak jest właśnie jest w Grodzisku Mazowieckim. Już w sobotę odbędzie się spotkanie wielkanocne dla samotnych. –  Za przygotowanie inicjatywy odpowiada Ośrodek Pomocy Społecznej. Idea spotkania zakłada możliwość zgromadzenia wszystkich osób, które wspólnie chciałyby świętować. To okazja do złożenia życzeń, a także możliwość spotkania z drugim człowiekiem i spędzenia wspólnie czasu –  wyjaśnia Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Dla osób samotnych to niezwykle ważne. Inicjatywa pozwala im poczuć radość świąt oraz spotkać się z innymi, którzy mają podobne problemy. – Jako samorząd chcemy tę przestrzeń wypełnić i dać osobom samotnym możliwość spotkania się. Praktyka jest taka, że takie spotkania trwają półtorej godziny. Jednak osoby, które chcą mogą zostać dłużej. Podczas takich spotkań odbywają się również koncerty oraz loterie fantowe, więc każdy ma szansę coś wygrać i miło spędzić czas –  zapewnia Krupski.

Spotkanie wielkanocne dla samotnych w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się w sobotę, 26 marca, o godzinie 10.00 w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury 4.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.