Szybki sport w Nadarzynie

Uncategorized

Badminton uchodzi za jedną z najszybszych gier na świecie, a mocno uderzona lotka potrafi osiągnąć ponad 400km/h! Popularna rozrywka, dobra zabawa, ale również ciekawy sport. KS Nadarzyn postanowił uruchomić sekcję badmintona.

Nadarzyński klub tworzy fundamenty, czyli zaczyna od szkolenia dzieci i młodzieży. Chętnych do uprawiania badmintona nie brakuje. – Na pewno sekcje dziecięce i młodzieżowe już ruszą, ponieważ jest ogromne zainteresowanie. Sami byliśmy zaskoczeni. Po wstępnej prezentacji przez dwie trenerki, które będą prowadziły zajęcia zapisało się 120 dzieci. Podejrzewam, że to nie jest jeszcze koniec. Myślę, że ta sekcja ma tutaj przyszłość. To jest coraz bardziej popularny sport – mówi nam Andrzej Majewski, członek zarządu Polskiego Związku Badmintona.

Niewykluczone, że w przyszłości KS Nadarzyn uruchomi sekcję seniorską. Klub ma odpowiednie zaplecze, aby szybko dołączyć do grona czołowych ekip w kraju. – Jeśli będzie zamiar powołania sekcji seniorskiej, konieczny będzie nabór zewnętrzny. Na wychowanków trzeba będzie poczekać. Za 2-3 lata klub z Nadarzyna może się ubiegać o tytuły mistrzów Polski indywidualnie i drużynowo. Wójt zaproponował treningi w sali gimnastycznej szkoły w Ruścu. Wstępnie przymierzamy się do wymalowania dziewięciu kortów. To już spore zaplecze, na którym z powodzeniem można prowadzić zajęcia – wyjaśnia Majewski.

Sekcja badmintona stawia pierwsze kroki, ale władze KS Nadarzyn mają ambitne plany. – Jak każdy prezes mam ambitne plany. Nie ukrywam, że opieram się na doświadczeniach Andrzeja Majewskiego. Mam nadzieję, przy współpracy z gminą Nadarzyn, na osiągnięcie sukcesów porównywalnych z tymi, które odnosi sekcja tenisa stołowego – przedstawia Mirosław Króliczek, prezes KS Nadarzyn.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.