Świątek i Kubot przeszli do drugiej rundy

Tenis

Iga Światek i Łukasz Kubot wygrali starcie z Alicją Rosolską i Nikolą Mekticiem. Dzięki temu awansowali do drugiej rundy Australian Open.

Młodziutka tenisistka z Raszyna debiutuje w tym sezonie w rozgrywkach seniorów. Po zmaganiach w singlu, gdzie Świątek odpadła w drugiej rundzie po porażce z Włoszką Camilą Giorgi, przyszła pora na rozgrywki w parach mieszanych.

Partnerem Igi jest doświadczony Łukasz Kubot. W pierwszej rundzie Świątek i Kubot zmierzyli się z Polką Alicją Rosolską grającą w parze z Chorwatem Nikolą Mekticiem. W pierwszej partii Świątek i Kubot pewnie zdobywali kolejne gemy. Przy stanie 5:0 Rosolska i Mektić praktycznie po każdym serwie zdobywali punkty i finalnie wygrali gema. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 6:1.

W drugim secie to rywale polskiej pary brylowali na korcie. Rosolska i Mektić wygrali pięć  gemów i mimo walki Świątek i Kubota tej przewagi nie oddali. Set zakończył się wynikiem 2:6. Do rozstrzygnięcia spotkana potrzebny był tiebreak, gdzie lepiej wypadła polska para.

Iga Świątek/Łukasz Kubot – Alicja Rosolska/Nikola Mektić 6:1, 2:6, [10:5].