Przepustka do II rundy

Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków postawiły kropkę nad „i”. Wygrały drugie spotkanie z Grot Mobilis Pabianice 55:52 i awansowały do II rundy play-off.

Aby pozostać w grze, przyjezdne musiały wygrać w Pruszkowie. Po pierwszym spotkaniu wydawało się to niemożliwe, gdyż Liderki wygrały różnicą blisko 30 punktów. Zespół z Pabianic był rozbity. Jednak w Pruszkowie Grot Mobilis podjął wyzwanie i ruszył do ataku. Efekt? Początek spotkania wyrównany, jednak ostatnia minuta pierwszej kwarty dla ekipy w Pabianic. Przyjezdne prowadziły 19:14 i miały nadzieję, ale gospodynie szybko sprowadziły je na ziemię.

Druga odsłona wyrównana i przez większość czasu Grot Mobilis miał niewielką przewagę, ale celny rzut Minczewskiej dał prowadzenie gospodyniom. Na półmetku było 29:28. Kolejne dwie kwarty wyrównane, jednak z minimalnym wskazaniem na Liderki. Po raz drugi pruszkowianki okazały się lepsze od Pabianic i mogą już myśleć o II rundzie.

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyła Agata Ostrowska – 11.

Panattoni Europe Lider Pruszków – Grot Mobilis Pabianice 55:52 (14:9, 15:9, 13:12, 13:12)