Porażka na inaugurację

W 1. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn Elektrobud-Investment ZB Pruszków przegrał ze Spójnią Stargard 65:85.

Goście odważnie rozpoczęli spotkanie i po trójce Stopierzyńskiego prowadzili 4:0. Wcześniej punktował Cechniak. Spójnia na pierwszą zdobycz czekała ponad półtorej minuty, ale nadal zespół z Pruszkowa miał przewagę. Po rzucie Cetnara było 10:6. Ale Elektrobud zatrzymał się i po trójce Bręka gospodarze prowadzili 19:15.

Druga odsłona to popis Spójni, która seriami zdobywała punkty. Elektrobud tylko nieśmiało odpowiadał i na półmetku było 52:28. Pierwsza część trzeciej kwarty dla gospodarzy, druga dla gości, ale w ostatecznym rozrachunku przyjezdni nie zmniejszyli strat. Udało im się to w ostatniej odsłonie, ale na walkę o zwycięstwo było już za późno.

Co istotne, gospodarze oddawali zdecydowanie więcej rzutów, co przełożyło się na skuteczność. Spójnia miała 50 proc., zaś Elektrobud 36,5 proc. celnych prób.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobył Adrian Kordalski – 15.

Spójnia Stargard – Elektrobud-Investent ZB Pruszków 85:65 (24:18, 28:10, 18:18, 15:19)