Pogoń świętowała 95-lecie

Piłka Nożna

Fantastyczne obchody 95-lecia istnienia Grodziskiego Klubu Sportowego Pogoń. Fani piłki nożnej nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Pogoń ma bogatą historię, która została wspaniale udokumentowana. Z okazji jubileuszu przygotowano pamiątkowy album GKS Pogoń 1922-2017, w którym znalazło się blisko 200 fotografii. Kibice mogą również podziwiać galerię plenerową na budynku przy Mokronoskich 4.

Niedzielna (1 października) uroczystość była wyjątkowa. O 10.00 ze stadionu Pogoni nastąpił wymarsz pocztu sztandarowego wraz z wychowankami i sympatykami klubu, o 10.30 wszyscy wzięli udział we mszy św. w kościele Świętej Anny.

A następnie centrum obchodów 95-lecia stał się stadion Pogoni, na którym grodziski zespół spotkał się z Legią Champions. W barwach Pogoni zagrali zasłużeni dla klubu gracze. Z kolei w barwach Legii nie brakowało znanych twarzy m.in. Marek Jóźwiak, Cezary Kucharski, Piotr Włodarczyk czy Leszek Pisz.

Do Grodziska przybył również prezes mistrza Polski Dariusz Mioduski, wśród gości był Bohdan Łazuka. Podczas uroczystości nie zabrakło wyróżnień dla osób zasłużonych dla Pogoni.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.