Pogoń gromi i przewodzi

Piłka Nożna

Pogoń Grodzisk Mazowiecki coraz odważniej spogląda w stronę III ligi. Zespół Krzysztofa Chrobaka wygrał siedem kolejnych spotkań i przewodzi ligowej tabeli.

Jak najszybciej opuścić IV ligę – takie plany można było usłyszeć w Grodzisku przed rozpoczęciem sezonu. Każdy kolejny mecz utwierdzał kibiców, że celem Pogoni jest awans. Czerwono-biali rozdają karty w rozgrywkach IV ligi grupy północnej. Pogoń przewodzi stawce z dorobkiem 61 punktów i ma pięć oczek przewagi nad MKS-em Ciechanów.

Grodziszczanie są w gazie. Nawet najstarsi górale zdążyli już zapomnieć, kiedy zespół Chrobaka przegrał po raz ostatni. Było to pół roku temu. Pogoń uległa na własnym boisku MKS Ciechanów 2:0. W następnym meczu grodziszczanie bezbramkowo zremisowali z Ożarowianką Ożarów, a kolejne siedem spotkań padło ich łupem.

Pogoń strzela aż miło! W siedmiu wygranych meczach zespół z Grodziska zdobył 27 bramek, co daje średnio prawie cztery gole na spotkanie. Dodatkowym atutem czerwono-białych jest szczelna obrona. W ostatnich pięciu starciach Pogoń straciła tylko dwa gole.

W 26. kolejce do Grodziska przyjechali Błękitni Raciąż. Pogoń urządziła sobie kanonadę strzelecką i zaaplikowała rywalowi pięć bramek. Po dwa gole zdobyli Michał Strzałkowski i Damian Jaroń, na listę strzelców wpisał się również Kamil Kamiński. Rywalom udało się tylko raz znaleźć drogę do siatki Balawejdera.

Grodziski zespół ma wszystkie karty w ręku. Pogoń jest na dobrej drodze do III ligi. Patrząc na ostatnie występy zawodnicy nie powinni mieć obaw, co do realizacji celu, ale pamiętajmy, że to jest sport. Rywale nie śpią. MKS Ciechanów traci pięć, a Mazovia Mińsk Mazowiecki siedem punktów do lidera z Grodziska. Do końca pozostało 12 kolejek, a więc wszystko możliwe. Na obecną chwilę w komfortowej sytuacji znajduje się Pogoń.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.