Podwójna mistrzyni z Pruszkowa

Uncategorized

Marta Kobecka, zawodniczka UKS Kapry-Armexim Pruszków zdobyła tytuł Mistrzyni Polski U24 w pięcioboju nowoczesnym podczas zawodów rozegranych w weekend w Zielonej Górze. W kategorii seniorskiej zajęła drugie miejsce. Wraca więc także z tytułem wicemistrzowskim!

Pięciobój nowoczesny to dyscyplina, w której zawodnicy mierzą się w szermierce, pływaniu, jeździectwie i bieganiu połączonym ze strzelaniem z pistoletu w pozycji stojącej. Wymaga to nie tylko dużego wysiłku fizycznego, ale też wszechstronności. Tę cechę z pewnością posiada zawodniczka pruszkowskiego klubu, która w rozegranych w weekend w Zielonej Górze zawodach zdobyła dwa prestiżowe tytuły. Marta Kobecka przywozi do domu tytuł Mistrzyni Polski U24 i Wicemistrzyni Polski.

Sukcesem zawodniczki za pośrednictwem Facebooka pochwalił się Łukasz Borkowski, jeden z trenerów, który pracował z Martą. Przypomnijmy, że pięcioboistka jest wychowanką pruszkowskiego gimnazjum nr 4 i szkoły podstawowej nr 6. Z racji młodego wieku (rocznik 1995) największe sukcesy prawdopodobnie jeszcze przed nią. Gratulujemy i trzymamy kciuki!