Pierwszy dzień kolarskich mistrzostw świata za nami

Kolarstwo Torowe

Za nami pierwszy dzień rywalizacji ekip kolarskich na pruszkowskim welodromie przy ul. Andrzeja. Kto zdobył pierwsze tytuły?

Od 27 lutego w Pruszkowie rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym. W środę oprócz eliminacje odbyły się również pierwsze konkurencje medalowe. Pierwszą złotą medalistką pruszkowskich mistrzostw świata została Brytyjka Elinor Barker, która w dramatycznym finale 10-kilometrowego wyścigu scratch pokonała Holenderkę Kirsten Wild i Belgijkę Jolien D’Hoore. Polka Justyna Kaczkowska uczestniczyła w kraksie, która na przedostatnim okrążeniu wyeliminowała z rywalizacji kilkanaście zawodniczek.

W środę na pruszkowskim welodromie odbyły się również konkurencje drużynowego sprintu. Złoty medal zdobyły Australijki, które w finale pokonały ekipę z Rosji. Polki w składzie Urszula Łoś i Marlena Karwacka zakończyły zawody już w fazie eliminacji i zostały sklasyfikowane na10 pozycji.

W konkurencji mężczyzn nie było niespodzianek. Tu bezkonkurencyjni okazali się Holendrzy broniący tytułu z Apeldoorn. W finale pokonali francuską ekipę. W wyścigu o brązowy medale lepsi okazali się Rosjanie,którzy pokonali reprezentantów Niemiec.

Polacy, w składzie: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki awansowali do pierwszej rundy, ale musieli w niej uznać wyższość drużyny Niemiec

W środę rozegrano również eliminacje w wyścigach drużynowych na dochodzenie. W konkurencji kobiet Polki w składzie Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak odpadły w eliminacjach plasując się na 13. Pozycji. Na pocieszenie Polskiej ekipie pozostaje rekord Polski, ustanowiony w czasie eliminacji. Od 27 lutego wynosi on 3:58.473