Koluch i Polańska z brązem ME

Pływanie

Wspaniały występ polskiej sztafety na mistrzostwach Europy juniorek w pływaniu w Izraelu. Biało-czerwone sięgnęły po brązowy medal. Wkład w sukces kadry miały Julia Koluch (UKS Kapry-Armexim Pruszków) oraz Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn).

O sukcesach młodych pływaczek pisaliśmy nie raz. Trzeba jasno przyznać, że Koluch i Polańska to talenty czystej wody. Dwa lata temu w Szczecinie zawodniczka UKS Kapry była o krok od podium mistrzostw Polski seniorek. Czwarte miejsce Koluch uznano za ogromny sukces. Wynik powtórzyła w tym roku w Lublinie, gdzie sukcesy świętowała Polańska. Pływaczka zdobyła dwa srebrne medale: na 100 i 200 metrów stylem dowolnym.

Dobre występy Koluch i Polańskiej sprawiły, że zawodniczki uzyskały kwalifikacje na mistrzostwa Europy. W Izraelu młode pływaczki wskoczyły na podium. Koluch i Polańska, wraz z Weroniką Hallmann i Katarzyną Kołodziej, zajęły trzecie miejsce medal w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Polki uzyskały 4:08.74.

Najlepsze były Rosjanki, który pozostawiły rywalki daleko w tyle. Reprezentacja Sbronej pokonała dystans w 4:04.76. Do ostatnich metrów trwała walka o srebro. Węgierki okazały się lepszy –  4:07.90. Czwarte miejsce zajęła Wielka Brytania – 4:09.37.