Dwie koszykarskie porażki

Sobota nie była szczęśliwym dniem dla pruszkowskich drużyn koszykarskich. Liderki uległy na własnym parkiecie przeciwniczkom z Gdańska, Znicz Basket poległ na wyjeździe we Wrocławiu.

Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków musiały uznać wyższość rywalek z drużyny AZS Uniwersytet Gdański. Sobotni mecz w pruszkowskiej Hali Znicz zakończył się wynikiem 59:69. I trzeba przyznać, przypominał horror z niepodziewanymi zwrotami akcji. Po pierwszej przegranej 11:21 kwarcie Liderki rzuciły się do odrabiania strat. Zwyciężyły drugą część meczu 24:16, co dobrze zwiastowało przed kolejnymi dwoma kwartami. Niestety, w trzeciej na tablicy wyników Liderkom przybyło tylko 9 punktów, a ich rywalkom 18. Czwarta, wyrównana już kwarta nie pozwoliła na odrobienie strat.

Punkty dla Lidera: K. Sosnowska 18 (12 zb.), M. Marciniak 11, A. Wawrzyniak 9, K. Szyller 8, K. Dzierbicka 5, M. Bieniek 4, A. Kędzierska 4, A. Myślak 0.

Gorzki smak porażki muszą przełknąć też koszykarze Elektrobud Investment ZB, choć do zwycięstwa zabrakło niewiele. Potyczka z WKK Wrocław, który pruszkowskich koszykarzy podejmował na własnym parkiecie, zakończyła się wynikiem 68:71 dla gospodarzy.