Cenna wygrana Znicza

Aleksander Jagiełło bohaterem żółto-czerwonych. W 30. kolejce Znicz Pruszków wygrał z Pogonią Siedlce 2:1 i zdobył ważne punkty w walce o utrzymanie w Nice 1 lidze.

Piłkarze Andrzeja Prawdy pokazali, że nie należy ich jeszcze skreślać. Nadal znajdują się w strefie spadkowej, ale wygrana z Pogonią daje im nadzieję na wydostanie się „nad kreskę”. Warto dodać, że to druga wygrana w trzecim spotkaniu, w którym zespół prowadzi Andrzej Prawda.

Nic nie zapowiadało, że w piątkowy wieczór gospodarze będą mieli powody do radości. W 5. minucie Wrzesiński zatańczył z obrońcami Znicza i pokonał Piotra Misztala. Żółto-czerwoni byli w szoku, a Pogoń chciała podwyższyć prowadzenie, jednak bez efektu.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Znicz stwarzał kolejne okazje, jednak Rafał Misztal nadal zachowywał czyste konto. Zmieniło się to w 72. minucie, kiedy jeden z obrońców gości zagrał ręką w polu karnym. Z „jedenastki” piłkę do siatki posłał Jagiełło.

Gospodarcze poczuli krew i szukali okazji do zdobycia drugiej bramki. W 78. minucie pomylił się Paluchowski. Końcówka niezwykle gorąca. W doliczonym czasie gry sędzia ponownie wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Jagiełło.

Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)