Bogoria w finale Superligi

Tenis Stołowy

Grodziszczanie postawili w Działdowie kropkę nad „i”, choć spotkanie z Dekorglassem nie należało do najłatwiejszych. Bogoria wygrała 3:2 i awansowała do wielkiego finału Superligi.

W Grodzisku zespół Tomasza Redzimskiego wygrał 3:1 i przed rewanżem był w komfortowej sytuacji. Ale ten kto myślał, że w Działdowie będzie „bułka z masłem”, mylił się. Dekorglass to niezwykle mocna drużyna, która ma wysokie aspiracje.

Świetnie rewanżowe starcie półfinałowe rozpoczął Daniel Górak. Indywidualny mistrz Polski prowadził już 8:1 z mocnym Wong Chung Tingiem, jednak gwiazdor gospodarzy obudził się i zmniejszył straty, ale nie udało mu się odebrać zwycięstwa zawodnikowi Bogorii. Więcej Górak nie był w stanie zrobić. Gracz z Hongkongu wygrał trzy kolejne sety.

Niezwykle gorąco było w starciu Patryka Chojnowskiego z Panagiotisem Gionisem. Zawodnik Dekorglassu zaczął od zwycięstwa, ale potem wszystko układało się po myśli Greka, który prowadził 2:1 w setach i w czwartej partii 9:6. Jednak Chojnowski odrobił straty. O wszystkim decydował tie-break, w którym lepszy był Gionis. Bogorię na prowadzenie wyprowadził Gao Ning. W czwartym starciu Gionis nie powtórzył sukcesu z Grodziska, gdzie pokonał Wonga. Tym razem Grek przegrał 2:1.

O wszystkim decydował mecz Chojnowskiego z Górakiem. Obaj przegrali wcześniejsze gry, ale to na ich barki spadła odpowiedzialność za końcowy wynik. Zgoła odmienne sytuacje. Dekorglaas grał o nadzieję, Bogoria o finał. Górak triumfował i wprowadził grodziszczan do decydującej rozgrywki.

W wielkim finale Bogoria zmierzy się z AZS AWFiS Gdańsk. Spotkanie zostanie rozegrane 10 czerwca.

Dekorglass Działdowo – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

Wong Chung Ting – Górak 3:1 (8:11, 11:5, 11:9, 11:8)
Chojnowski – Gionis 2:3 (11:6, 10:12, 7:11,12:10, 7:11)
Vrablik – Gao Ning 1:3 (8:11, 9:11, 11:4, 3:11)
Wong Chung Ting – Gionis 2:1 (11:6, 9:11, 11:8)
Chojnowski – Górak 1:2 (5:11, 11:6, 8:11)