Społecznościowy ogród w Grodzisku

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim powstał społecznościowy ogród. To miejsce, gdzie każdy może uprawiać owoce, warzywa czy kwiaty.

Marchewki, truskawki, pomidory – jeśli przy domu mamy nawet niewielki kawałek działki możemy stworzyć sobie ogródek. A co jeśli mieszkamy w bloku i miejsca na takie uprawy brakuje? W Grodzisku stworzony został ogród społecznościowy, gdzie każdy może zmienić się w ogrodnika. W ostatni piątek kwietnia na skwerze przy Bairda 54 powstał „Ogródek Seniora” ale o rośliny dbać tu może każdy.

– Centralną część skweru zajmuje tzw. „ogród społecznościowy” to miejsce wyposażone w wygodne, podwyższone skrzynki, w których można uprawiać warzywa, owoce, kwiaty. Skwer został również wyposażony w ławeczki i kosze, wybudowano nowe ścieżki piesze, posadzono drzewa i krzewy, które będą dawać cień i izolować od parkujących samochodów – informuje grodziski magistrat.

Warto tu podkreślić, że to nie jedyny nowy teren zielony, który pojawił się w Grodzisku. W ramach projektu „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, gminy Grodzisk Mazowiecki – II Etap” w Grodzisku zagospodarowanych zostanie łącznie 15 terenów, w tym m.in. park przy ul. Bałtyckiej, park przy ul. Ordona, park leśny z zielenią izolacyjną przy oczyszczalni ścieków, trzy skwery oraz pasy zieleni wzdłuż 9 ulic.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.