Spokojne święta na lokalnych drogach

Region

Policjanci przez cztery dni prowadzili wzmożone kontrole na drogach. W naszym regionie nie mieli zbyt wiele pracy.

W okresie świątecznym większość z nas podróżuje. Na drogach pojawiają się policjanci, których zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu. Funkcjonariusze wielokrotnie apelują o rozwagę oraz niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Okazuje się, że kierowcy z powiatów pruszkowskiego oraz grodziskiego wzięli sobie apele policji do serc. Na lokalnych drogach było spokojnie i bezpiecznie. W powiecie pruszkowskim doszło do jednego wypadku. – Wzmożone kontrole prowadziliśmy od 24 do 27 grudnia. W tym czasie odnotowaliśmy jeden wypadek, w którym poszkodowana została jedna osoba. Na lokalnych drogach doszło do ośmiu kolizji – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak prezentują się statystyki względem prowadzących na „podwójnym gazie”? – Zatrzymaliśmy jednego kierującego pod wpływem alkoholu. Czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo – wyjaśnia asp. Kańka.

Na terenie powiatu grodziskiego nie odnotowano żadnego wypadku. – Możemy powiedzieć, że okres świąt był bezpieczny. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku, były cztery kolizje, jednak dochodziło do nich na parkingach i nie były groźne. Zatrzymaliśmy również czterech rowerzystów pod wpływem alkoholu – tłumaczy st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komedy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.