Specjalistyczny sprzęt w rękach wodociągowców

Milanówek

Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zakupiło specjalistyczny samochód „Super 2000” do konserwacji sieci kanalizacyjnej. Nowoczesny sprzęt ma być niezwykle przydatny i pozwoli na oszczędność wody.

Latem ubiegłego roku mieszkańcy osiedla Jedwabnik w Milanówku mieli problem z wodą. Wiele osób podlewało ogródki, brakowało deszczu, co powodowało pustki w kranach. Jednak źródło problemu leżało gdzie indziej. – Milanówek nie ma tyle wody, ile potrzeba – kwitował krótko Sebastian Budziszewski, prezes milanowskich wodociągów.

Milanówek musiał zakupić wodę w Grodzisku. Głównym celem wodociągowców stało się zapobiegnięcie narastającym problemom i jak największa troska o utrzymanie własnej sieci kanalizacyjnej. Teraz wszystko jest w ich rękach. 1 kwietnia br. MPWiK przejęło od miasta wszystkie zadania w zakresie eksploatacji majątku wodociągowo-kanalizacyjnego.

Dodatkowo milanowska spółka wzbogaciła się o specjalistyczny samochód „Super 2000”, który służy do ciśnieniowego czyszczenia kanałów sanitarnych, deszczowych czy też przepompowni ścieków. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie miejskiej sieci kanalizacyjnej o długości 66 km.

Specjalistyczny sprzęt zapewne ułatwi pracę wodociągowcom. – Zastosowanie tej technologii recyclingu, odzysku wody, pozwala na oszczędność rzędu 90 proc. wody, co umożliwi znaczne ograniczenie kosztów konserwacji sieci oraz kosztów samego paliwa, gdyż system umożliwia nieprzerwaną pracę do 7 godzin. Zaoszczędzony czas wpłynie na większą wydajność pracowników, którzy będą mogli szybciej reagować na inne zgłoszenia. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w specjalne głowice tnące, co pozwoli na wycinanie wrośniętych w sieć korzeni – przedstawia Budziszewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.