Spalona kamienica do remontu

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” kilka dni temu ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla kamienicy przy Pięknej 7. W budynku w nocy z 9 na 10 stycznia doszło do pożaru.

Kilkanaście rodzin w ciągu jednej nocy straciło dach nad głową. Pożar w budynku wybuchł późnym wieczorem. Akcja gaśnicza była bardzo trudna. Z ogniem walczyło 14 zastępów straży pożarnej. Mieszkańców trzeba było ewakuować. Już wtedy wiadomo było, że szybko nie wrócą do swoich domów…

Ogień strawił sześć mieszkań. Część kamienicy została zalana wodą użyta do gaszenia pożaru. Teraz konieczne będzie osuszenie budynku. Dopiero wtedy będzie można ponownie podłączyć media – gaz, prąd i ogrzewanie. Co więcej kamienicę trzeba odbudować. Kiedy to nastąpi? W pierwszej kolejności trzeba wykonać stosowną dokumentację.

TBS „Zieleń Miejska” już ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej remontu i modernizacji budynku przy ul. Pięknej 7. Wiadomo już, że konieczne będzie odbudowanie pionu budynku wraz z przynależnymi lokalami. TBS zakłada w tym przypadku nowy podział mieszkań. Dokumentację trzeba przygotować również dla remontu elewacji, dachu i poddasza, to ostatnie ma zostać w części zagospodarowane na lokal mieszkalny. W budynku trzeba przeprowadzić remont instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, klatki schodowej. Do wymiany pójdą okna i drzwi. Budynek zostanie doposażony w węzeł cieplny i ciepłą wodę. W kamienicy nie będzie już gazu. Instalacja ma zostać zdemontowana.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa w kwietniu, natomiast do połowy czerwca wykonawca ma dostarczyć pozwolenia na budowę. Następnie zostanie ogłoszony przetarg, w którym zostanie wybrana firma budowlana odpowiedzialna za wykonanie prac. Kiedy remont zostanie zakończony? Tego jeszcze nie wiadomo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.