Śmiertelne potrącenie w Ożarowie Mazowieckim

Region

Kierowca samochodu dostawczego potrącił 67-letniego rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Teraz może trafić do wiezienia nawet na 12 lat.

W piątkowy wieczór na Trasie Poznańskiej w Ożarowie Mazowieckim doszło do tragicznego wypadku. 22-letni Mariusz C. jadąc firmowym samochodem dostawczym potrącił pieszego. 67-letni Jan W. przechodził przez jezdnie z rowerem. W wyniku zderzenia mężczyzna zginał na miejscu. Mariusz C. uciekł z miejsca wypadku.

Funkcjonariusze policji rozpoczęli poszukiwania pojazdu i kierowcy. Około 22.00 dyżurny z komisariatu otrzymał zawiadomienie o kradzieży dostawczego samochodu. Po wykonaniu odpowiednich czynności okazało się, że auto nie zostało skradzione . Mariusz C. porzucił samochód na terenie Michałowic. Policjanci zatrzymali kierowcę w Piastowie.

22-latek został przewieziony na komendę i poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że Mariusz C. miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wykonaniu kolejnych czynności policjanci odkryli, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a firmowy samochód zabrał bez zezwolenia.

Mariuszowi C. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.