Skomplikowana „śmieciowa” sprawa

Pruszków

Pruszkowski magistrat przedłużył umowę na odbiór odpadów komunalnych z Miejskim Zakładem Oczyszczania. Miasto przygotowuje się jednak do przetargu na wywóz śmieci. Dlaczego?

Na przełomie września i października Pruszków ogłosił przetarg na odbiór odpadów. Taki krok podyktowany był faktem, że wraz z końcem roku wygasała umowa z dotychczasowym operatorem. Gdy nastąpiło otwarcie ofert, urzędnicy przeżyli szok. Wszystkie trzy propozycje przekraczały wygospodarowaną przez miasto kwotę. Pruszków zarezerwował 6,75 mln zł, a najtańsza oferta wynosiła 7,3 mln zł.

Miasto znalazło się w trudnym położeniu. Brak czasu ograniczał możliwości pruszkowskiego magistratu, który musiał znaleźć rozwiązanie. – Przedłużyliśmy umowę z dotychczasowym odbiorcą odpadów do końca kwietnia br. – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Pruszkowa. – Umowa została przedłużona na dotychczasowych zasadach. Są to roboty uzupełniające – dodaje.

Warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Miasto musi ogłosić kolejny przetarg. Czy mieszkańcy powinni obawiać się wzrostu stawek za odbiór śmieci? – Obecnie pracujemy nad dokumentacją przetargową, która w tym przypadku jest niezwykle skomplikowana. Musi uwzględnić wszystkie elementy. Prawdopodobnie miasto powinno przygotować się na zwiększenie kosztów. Liczymy, że wszytko się uda i zawrzemy umowę obowiązującą od 1 maja – tłumaczy Jakubczak-Garczyńska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.