Skargi na brak klimatyzacji

Kolej

Upalny dzień, wysoka temperatura i podróż autobusem komunikacji zastępczej WKD. Zdarza się, że podróż nie należy do najprzyjemniejszych. Wszystko przez brak klimatyzacji. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji?

WKD zapewnia, że autobusy są wyposażone w klimatyzację. Jak więc wytłumaczyć pojawiające się problemy? – Wszystkie autobusy zgodnie z wymaganiami umownymi muszą być wyposażone w klimatyzację i z konstrukcyjnego punktu widzenia potwierdzamy, że zadysponowane przez wykonawcę pojazdy takie urządzenia posiadają. Odrębnym elementem jest natomiast sprawność oraz efektywność funkcjonowania urządzeń chłodzących, a także sposób ich użycia przez prowadzących pojazd – podaje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Usterka to jedno z wytłumaczeń. Warto pamiętać również, że włączenie klimatyzacji leży w gestii kierowcy. Taka naprawdę od prowadzącego zależy, czy ją uruchomi. – Zgodnie z wymaganiami umownymi kierowcy są zobowiązani do włączania klimatyzacji w przypadku gdy temperatura wewnątrz pojazdu osiągnie 25 stopni Celsjusza. Jeżeli w takiej sytuacji ma miejsce brak użycia przez prowadzących pojazdy urządzeń klimatyzacyjnych oraz ujawnienie tego faktu podczas interwencji ze strony pasażerów, nie wiemy czym podyktowane są takie zachowania kierowców –  tłumaczy rzecznik WKD.

Recepta na rozwiązanie problemu wydaje się prosta. Pasażerowie powinni zgłaszać przypadki zaniechań, a wyjaśnieniem spraw zajmie się przewoźnik. – W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu zastępczej komunikacji autobusowej podróżni mają możliwość ich zgłaszania, podając wybrane spośród kluczowych danych umożliwiających identyfikację kursu wadliwego, tj: datę, godzinę, lokalizację najbliższego przystanku, numer linii, numer brygady pojazdu, oznaczenie liczbowe umieszczone za ścianą czołową pojazdu, lub numer rejestracyjny pojazdu. Pasażerowie na tej podstawie zgłaszają zastrzeżenia, które na bieżąco weryfikujemy i jednocześnie przekazujemy do wyjaśnienia wykonawcy usług przewozowych. Każdy potwierdzony przypadek jest naruszeniem warunków umowy i stanowi podstawę do wyciągnięcia konsekwencji z tytułu niewykonanego lub wadliwie wykonanego kursu oraz naliczenia kar umownych – przedstawia Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.