Sipiera: Nie do końca przemyślane decyzje

Region

Sprawa projektu nowelizacji ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy nadal na świeczniku. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz poseł PiS Jacek Sasin spotkali się z przedstawicielami gmin.

Rozmowy odbyły się za zamkniętymi drzwiami. Jak udało nam się ustalić, gminni włodarze wyrażali szereg wątpliwości i zwracali uwagę na wadliwość projektu. Chęć przyłączenia do stolicy wyraził Sulejówek. – Odbyła się rozmowa, która dała nam wiele kierunkowych informacji – mówił po spotkaniu Sipiera, który w latach 1998-2002 i 2014-2015 był starostą pruszkowskim.

Wojewoda mazowiecki podkreślił, że samorządy muszą działać zgodnie z prawem. – Były różnego rodzaju wątpliwości. Dzisiaj miałem pytania, co do spraw związanych z procedowaniem prawnym, czyli wszystkich elementów, które dotykają np. uchwał rad stanowiących dotyczących referendów czy innych deklaracji. To oczywiście może odbywać się tylko i wyłącznie w zgodzie z literą prawa i widać już w pierwszych, chyba nie do końca przemyślanych, decyzjach, które tyczą się zagadnień prawnych, niemających nic wspólnego z tym, co jest zapisem w ustawie – powiedział Sipiera.

Warto zwrócić uwagę, że większość samorządów wyraża zdecydowany sprzeciw wobec projektu, który zyskał miano „Warszawy 33+”. 6 lutego dyskutowali nad sprawą w Legionowie. Samorządowcy nie pozostają bierni i jasno wyrażają swoje stanowisko. W naszym regionie Pruszków, Milanówek i Podkowa Leśna przyjęły uchwały sprzeciwiające się połączeniu z Warszawą. Warto wspomnieć, że podkowiańscy radni podjęli decyzję o przeprowadzeniu referendum w mieście-ogrodzie. Odbędzie się ono 2 kwietnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.