Siłownia plenerowa już gotowa

Pruszków

W Pruszkowie pojawiło się nowe miejsce do aktywnego spędzania czasu. W Parku Potulickich powstała siłownia plenerowa oraz miejsce do uprawiania street workoutu.

Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu mają powody do zadowolenia. W Parku Potulickich od strony ul. Lipowej zamontowano siłownię plenerową. Amatorzy ćwiczeń pod chmurką znajdą tam siedem urządzeń (rowerek, biegacz, narty biegowe, jeździec, wahadło, wiosła, twister). Natomiast urządzenia street workoutu pojawiły się w pobliżu budynku studni oligoceńskiej.

Dlaczego siłownia powstała dopiero pod koniec roku? – Mieliśmy zarezerwowane środki w budżecie, jednak teren na którym powstała siłownia jest pod opieką konserwatora. Musieliśmy uzyskać wszystkie uzgodnienia a to zajęło trochę czasu – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Gaczyńska,naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Okazuje się jednak, że nie tylko uzgodnienia z konserwatorem wstrzymywały realizację inwestycji. – Praktycznie w ostatniej chwili pojawił się sponsor, czyli firma Kongsberg Automotive. W tym przypadku musieliśmy uzgodnić, kto się czym zajmuje. To również trwało – dodaje Jakubczak-Garczyńska.

Sam montaż siłowni został wykonany w trybie ekspresowym. Jeszcze 20 listopada w parku można było zobaczyć jedynie powbijane w ziemię paliki. Dziś można korzystać z urządzeń.

Zgodnie z ustaleniami firma Kongsberg sfinansowała zakup urządzeń. Miasto było odpowiedzialne za ich montaż oraz urządzenie stref bezpieczeństwa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.