Siłownia plenerowa i street workout już dostępne

Pruszków

W Pruszkowie pojawiło kolejne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Przy ul. Mickiewicza na terenie dzielnicy Żbików działa już siłownia plenerowa.

To kolejny taki punkt na terenie Pruszkowa. Siłownie plenerowe znajdziemy w parkach i na placach zabaw. Teraz na mapie miasta pojawił się kolejny punkt, gdzie mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas. Na skwerze u zbiegu ulic Mickiewicza i Głowackiego powstała strefa sportowa z siłownią plenerową i drążkami do uprawiania street workout’u.

Jakie urządzenia mają do swojej dyspozycji mieszkańcy? Lista jest dość pokaźna: poręcze, wahadło, biegacz, koła Tai Chi małe, jeździec i orbitrek, ławka do brzuszków, prostownik pleców, motyl, wypychacz, podciągacz i wioślarz, zestaw do street workout’u. 

Ćwiczyć może tu każdy. Niezależnie od wieku. – Prawidłowo wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą stanowić formę rehabilitacji. Jest to bardzo istotne, szczególnie dla naszych seniorów, którzy korzystając z siłowni mogą poprawić swoją kondycję – zaznacza Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Oprócz siłowni i drążków do street workout’u na terenie przy ul. Mickiewicza ustawiono ławeczki oraz stolik do gry w szachy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.